Kliknij, aby przejść do produktu

Koszyk  

jest pusty
under cart

Kontakt

  • numer telefonutel. 58 711 36 79 tel. kom. 726 217 688
  • adres emailbiuro@crazysnow.pl
  • adres ul. Modrzewiowa 2C/1 81-074 Gdynia
cart

ProducenciProducenci

small block

Reklama

Reklama
under small blockTechnologia desek DRAKE1. Camber


drake classicClassic


Stworzony dla raiderów którzy oczekują od deski stabilności oraz dobrej reakcji podczas dużych prędkości. Klasyczny camber w deskach Drake zapewni ci niesamowitą ilość snapu i ollie pop’u. Camber najczęściej stosowany w deskach ALL-MOUNTAIN.


 

classic drake

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

drake flat

Flat


Deska posiada płaską podstawę , a wygięcie ku górze zaczyna się za wiązaniami. Zerowy camber pomiedzy nogami spowoduje, że prowadzenie deski przypomina jazdę na deskorolce, umożliwiając całkowite oderwanie nose'a i tail'a od śniegu. Konstrukcja świetnie się sprawdza we wszelkiego rodzaju butterach, boxach i na małych oraz średnich skoczniach.

 

flat drake

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

drake rockerContinuum Rocker


Indywidualne podejście Drake'a do odwróconego cambera. Deska posiada stałe wygięcie od początku do końca deski. Continuum Rocker doskonale tłumi wszelkiego rodzaju drgania podczas lądowań, świetnie się sprawdza na małych i średnich wielkości skoczniach. Uniesiony nose i tail powoduje że deska nie zakopuje się w puchu co predysponuje ją do jazdy poza trasami.

 

rocker drake

 

 

 

 

Drake triple rockerTriple Rocker


Drake wyciągnął najlepsze cechy z tradycyjnego oraz odwróconego cambera i stworzył Triple Rocker. Między wiązaniami znajduje się rocker , a następnie przechodzi on w obu kierunkach w klasyczny camber. Pozwala to na łatwiejsze prowadzenie deski oraz ułatwia wykonywanie trików.


 

triple rocker drake


2. Kształt (Shape)

 

 

 

Directional

 

Przód deski różni się od tyłu. Tail ( tył) jest zwykle węższy, krótszy i bardziej płaski od przodu. Inserty są przesunięte ku tyłowi.

Deski typowo kierunkowe.

Drake directional

 

Directional Twin

 

Przód i tył deski mają tą samą szerokość. Tył jest zazwyczaj nieco krótszy. Isnerty są lekko przesunięte ku tyłowi deski.

Drake directional twin

Twin Tip

 

Szerokość i długość przodu i tyłu deski są dokładnie takie same. Inserty idealnie umiejscowione są na środku deski.

Deski Twin tip pozwalają na jazdę w obu kierunkach.

Drake twin tip

 

 

3. Taliowanie (Sidecut)

 

 

Dual Progressive

 

Taliowanie polegające na połączeniu niewielkiego promienia przodu i tyłu deski z mocniejszym promieniem między wiązaniami. Konstrukcja zapewnia stabilność deski w trudnym terenie oraz przy dużych prędkościach.

Drake dual progressive

 

Radial

 

To taliowanie składa się z jednego promienia. Rezultatem jest doskonała kontrola na wszystkich typach terenu oraz płynne i przewidywalne przejścia z krawędzi na krawędzi.

Radial drake

 

Transitional

 

Te unikalne taliowanie składa się dwóch promieni. Pierwszy promień znajduję się na początku i końcu taliowania, natomiast drugi umiejscowiony jest na środku deski. Efektem jest równomierny rozkład sił podczas jazdy.

Transitional drake


4. Rdzenie (Core)

Combo Jib

Specjalny rdzeń stworzony do jibbingu . Topolowy rdzeń o niskiej gęstości pozwala niwelować naprężenia deski podczas wykonywania trików. Drewniany rdzeń połączony z materiałem o wysokiej gęstości HDC umiejscowionym wzdłuż krawędzi, zapewnia wyjątkową kontrolę podczas rails'u.

Green Stick

Używany w serii desek Battle. Jest to specjalny rdzeń wykonany z drewna z lasów chronionych przez najwyższe standardy ochrony środowiska. Drewno użyte do rdzenia Green Stick posiada certyfikat FSC i  można je znaleźć tylko w deskach Drake z serii Battle.

Performer

Wykonany z drewna osikowego, który jest lekki , elastyczny a jednocześnie bardzo wytrzymały.
Rdzeń który gwarantuje natychmiastową reakcję w każdej sytuacji.

Premium Pop

Rdzeń wykonany z najwyższej jakości drewna topolowego.  Jego najważniejszą cechą jest niska gęstość na całej powierzchni. Rdzeń doskonale przekazuje energie po całej długości deski, dając rairder'owi poczucie kontroli nad deską. Przeznaczony do desek all-terrain oraz freestyle.

Super Pop

Rdzeń wykonany z czystego drewna topolowego, który jest  mocny, solidny i bardzo wytrzymały.

 


5. Ślizgi (Base)

 

Graphite base:

 

Ślizg spiekany z dodatkiem grafitu. Jest jednym z najszybszych używanych w snowboardzie.

Graphite base redukuje ładunki elektrostatyczne , co zwiększa wchłanianie wosku.

 

Sintra 8000:

 

Najszybszy ślizg oferowany przez Drake. Nanotechnologia wosku głęboko wtopiona w materiał P-tex powoduje że ślizg staje się niezmiernie szybki w każdych warunkach pogodowych. Ślizg Sintra 8000 z dodatkiem nano technologi doskonale trzyma ciepło, a następnie rozprowadza je po całej powierzchni ślizgu. Proces ten obniża napięcie powierzchniowe śniegu oraz zmniejsza tarcie.

Rezultatem są niesamowite właściwości ślizgu z z najwyższym poziomem wchłaniania wosku.

 

Sintrablend:

 

Doskonałe połączenie ślizgu spiekanego i tłoczonego. Sintrablend posiada wysoką molekularną masę , która wchłania więcej wosku, ale pozostaje przy tym trwały i mocny.

 

Ext 4000:

 

Najwyższej jakości materiał P-tex. Tej wysokiej gęstości materiał powoduje że ślizg jest szybki a zarazem bardzo trwały.

 

Ext 3000:

 

Wysoka odporność na ścieranie ze zwiększoną szybkością ślizgu.

 

Ext 2000:

 

Stopiony materiał P-tex tworzy idealny ślizg ekstrudowany. Jest odporny na ścieranie, wytrzymały, trwały oraz łatwy do naprawy.

 

 

Technologia wiązań DRAKE

 

 

6. Płyta główna (Baseplates)


 

Drake deltaDelta

Płyta główna zawierająca aluminiową pietę połączoną z nylonową postawą. . Połączenie nylonu z aluminium gwarantuje doskonałe tłumienie drgań, oraz dokładne przenoszenie sił na deskę. Płytę docenią zarówno entuzjaści freestyle'u jak i początkujący.

 

 

 

 

 

 

Drake delta lightDelta light

 Zaprojektowana z najwyższej jakości aluminium i nylonu wzmocnionego włóknem szklanym. Waga płyty została drastycznie zmniejszona poprzez usunięcia ciężkiego plastiku i zastąpienie go podkładkami do tłumienia EVA.

 

 

 

 

 

 

Drake omnichromOmnichrom Light

 Wysokiej klasy płyta główna przeznaczona dla zaawansowanych riderów. . Konstrukcja zawiera słynny Drake “Bridge” , w całości zbudowany z aluminium, który obejmuje całą długość płyty głównej. Zapewnia to błyskawiczne przekazywanie energii podczas wykonywania zakrętów na palcach jak i na piętach.