Kliknij, aby przejść do produktu

Koszyk  

jest pusty
under cart

Kontakt

  • numer telefonutel. 58 711 36 79 tel. kom. 726 217 688
  • adres emailbiuro@crazysnow.pl
  • adres ul. Modrzewiowa 2C/1 81-074 Gdynia
cart

ProducenciProducenci

small block

Reklama

Reklama
under small blockTechnologia desek BATALEON


 

TECHNOLOGIA TRIPLE BASE

 

Każdy kto jeździł na deskach z Triple Base Technology wie że są to najbardziej wszechstronne deski w swojej kategorii. Dzięki TBT możesz mieć jedną deskę do jibbingu, ostrej jazdy na krawędziach, robienia butter’ów i jeżdżenia w głębokim puchu.

 

TBT sprawia ze deski Bataleon łącza w sobie szereg zalet, co jest nie do osiągnięcia w deskach tradycyjnych z płaskim ślizgiem. Łączymy giętkość, łatwość reagowania deski i przyczepność krawędzi. Jeśli się nad tym zastanowisz przekonasz się że ma to logiczny sens. Poprzez podzielenie ślizgu na trzy strefy – od wiązań do taila i nose’a nasz patent dokonuje niesamowitych rzeczy.

 

Kluczowa sprawa leży w dynamicznym podziale ślizgu na trzy strefy jeżdżenia Z przodu i z tylu wiązań. To pozwala na na normalną giętkość na całej długości deski co zapewnia stabilność przy dużej szybkości, wspomaga lądowania i równomiernie rozkłada ciężar jeżdżącego na całą długość stalowej krawędzi. Jednoczenie Triple Base podnosi krawędzie progresywnie w stronę tail’a i nose’a zmniejszając ryzyko niepożądanego złapania krawędzi, zapewniając jednak maksymalna przyczepność. Jako bonus w TBT dostajesz łatwość robienia butterów, „pływanie” w puchu, prostą jazdę na switch’u , sklejanie lotów, szybsze przejścia z krawędzi na krawędź i itd.…

 

Jest jedna rzecz która wyróżnia Triple Base Tech z pośród innych technologii na rynku – to wszechstronność. TBT naprawdę ułatwia każdy aspekt snowboardingu, nie tworząc jednocześnie żadnych namacalnych wad. Dlatego jesteśmy dumni gdy słyszymy ze coraz więcej ludzi docenia TBT twierdząc ze to najlepsza rzecz w snowboardingu która przytrafiła się im od czasu stalowych krawędzi.

 

 

 

 


TBT DYNAMICS

 

 

Jest logiczne wytłumaczenie dlaczego nadajemy naszym deskom właśnie taki kształt. Siły przeciążeń ukształtowują płaską deskę w taki właśnie kształt podczas jazdy. Dlatego deski Triple Base mają naturalny kształt jeżdżonej deski.Bataleon TBT

 

1 Triple Base nose

Triple Base zaczyna się w okolicy wiązań, gdzie deska jest plaska i zwiększa się progresywnie w stronę nose’a. Podniesione brzegi to więcej przyczepności krawędzi, wtedy gdy jej potrzebujesz a mniej gdy nie jest Ci potrzebna. Może inni mówią o swoich technologiach podobnie ale żadna z nich nie ma Triple Base zaczynającego się pod wiązaniami i dlatego nigdy nie będą tak dobre. Stopniowe podnoszenie krawędzi w stronę najszerszej części deski daje całą gamę zalet: Mniej łapania krawędzi, lepsze unoszenie w puchu, większą kontrola przy lądowaniach, gładkie przejścia przy obrotach.


2 Giętkość na całej długości.

Tak! Technologia TBT jest lepsza dla każdego rodzaju snowboardingu. Odważymy się również powiedzieć, że jest nadal lepszy od ulepszonych w tym kierunku ślizgów „reverse camber”, które są lepsze od tradycyjnych ślizgów ale nadal nie tak dobre jak TBT. Triple Base posiada wszystkie zalety ślizgów typu reverse, zachowując jednocześnie najwważniejsze właściwości ślizgów camber’owych.

 

3 Wklęsłość tail’a

Wszystkie zalety TBT względem nose’a odnoszą się także do tail’a deski. Właśnie dlatego we wszystkich naszych deskach typu twin i freestyle kształt Triple Base w części nose i tail jest taki sam. Inaczej jest w deskach do freeride’u . Mają one stożkowy tail i przedłużoną strefę TBT ze strony nose’a. To właśnie z powodu podniesionych krawędzi deski TBT są tak łatwe przy przekręcaniu się na switch. Kształt TBT w połączeniu ze specjalnie dostosowanym „skręconym wzorem” dają deskom Triplet Basse niesamowity „pop” (sprężystość). Nasze snowboardy maja pop jak deskorolka na świeżym betonie.

 

 

PRZEWAGI SYSTEMU TRIPLE BASE

 

System TBT wzmacnia wszystkie właściwości naszych desek przy każdym rodzaju snowboardingu. To odważne słowa, które chętnie wystawimy na Waszą próbę. Oto nasze spostrzeżenia po jeździe na naszych deskach


carve

Kiedy dociśniesz deskę przy ciasnym skręcie, zwyczajna deska od razu chce powrócić do swojego płaskiego kształtu. Deska Triple Base jest spec­jalnie wyprofilowana do skrętów, przez co osiągasz łagodniejszy skręt.

catch

 Kiedy jedziesz prosto, musisz tylko uaktywnić krawędzie wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować pomiędzy twoimi stopami. To przez to. że krawędzie są podniesione na nose i tailu. Mniej krawędzi przy jeździe prosto oznacza mniej wywrotek i złapanych krawędzi. Pamiętaj, że tylko przechylenie deski o 3 stopnie zapewnia ci całkowity kontakt krawędzi z podłożem.

terrorize

Na zwykłych deskach tracisz sporo prędkości podczas przejścia z pionu do poziomu ponieważ krawędzie kon­wencjonalnych desek wbijają się w ścianę. Przez podniesione krawędzie deska TBT zakopuje się mniej przy przejściu, co ułatwia łagodniejszą i szybszą jazdę w pipe'ie. W pipele większa prędkość pod ścianę znaczy wyższy wyskok ponad coping. Z deską TBT odkryjesz łatwość dużych lottw pipe'ie. 

Butter

Brak agresywnych krawędzi na szerszych partiach deski sprawia, że buttery stają się dużo łatwiejsze.


digging

Ponieważ deska Triple Base ma spec­jalny kształt w najszerszej części, po­woduje to mniejsze wkopywanie się w śnieg niż na normalne] desce, która zakopuje się w swoim najszerszym momencie. 

 crazy

Triple Base dopasowało krawędzie tak, żeby nie zakopywały się w śnieg, tak jak w normalnych płaskich deskach. Przez to że odciążyliśmy najszerszą część deski co wywołuje małe wibracje i metalowa krawędź zawsze utrzymuje kontakt z podłożem co ułatwia przyczepność krawędz

bomb

Mniej krawędzi = mniejszy opór = rzadziej łapana krawędź = większa pewność = większa prędkość. Po zredukowaniu części płaszczyzny na nosie i tailu deska Triple Base ma bardziej miękką reakcję na zmiany w podłożu szczególnie przy większych prędkościach przy mokrym i ciężkim śniegu.

 

float

Podniesione krawędzie nose'a i taiła nie stykają się z podłożem, co ułatwia jazdę w głębokim puchu I SprawiaŻB zapadasz się mniej niż na klasycznej desce. Wsiądź na freeride'ową deskę z TBT i poczuj jak to jest odciążyć tylną nogę w puchu !

straight

Kiedy jedziesz prosto nie potrze­bujesz tak bardzo krawędzi tak jak przy skręcaniu. Lepiej jest wtedy, kiedy masz mniej efektywne krawędzie. Zwyczajne deski zawsze będą miały tendencję do wchodzenia pod śnieg w najszerszych miejs­cach. To zmusza Cię do kontroli i balansowania pomiędzy palcami a pietami przy jeździe prosto. Z deską Triple Base wszystko co musisz robić to nakierować na prosto i się zrelaksować. Ponieważ krawędzie są wyżej na szerszej części deski i nie musisz się obawiać, że złapiesz niespodziewanie krawędź

stick

Na zwykłych deskach często trudno jest opanować i utrzymać kontrolę nad deską po lądowaniu. System TBT ułatwi Ci lądowanie, deski TBT po lądowaniu od razu jadą prosto, nawet jeżeli wylądujesz lekko na krawędzi. Pierwsza podłoża dotyka podstawa deski, a nie krawędź nose'a czy tail'a.
ŚLIZGI


Bataleon stosuje jedynie najwyższej jakości materiały do ślizgów w swoich deskach.Extraduded 2000Łatwy w naprawie, może dużo wytrzymać. Smaruj go dla lepszych osiągów prędkościowych

 


 

Syntduded 2555Trochę szybszy od typu extruded 1 przed woskow­aniem, także łatwy w naprawie.

 

 

 

 

Synthered 3000Super szybki, świetnie absorbujący wosk.

 

 

 

 

Nano hai lite speedNormalnie używany tylko ia deskach do ścigania. Jeśli deska będzie nawoskowana nie znajdziesz szybszej na całym stoku.

 

 

 

 

Recycled baseSkonstruowana z materiałów wtórnych, które dzięki skruszeniu i skompresowaniu dają świeży ślizg, idealny na naturalne warunki. Tu reko­mendujemy wosk sojowy.

 


WOODCORES (drewniane rdzenie)We wszystkich deskach Bataleon znajdują się pełne warstwy drewniane,, woodcore" Oto ich rodzaje:PoplarNasz bazowy woodcore jest lepszy od przeciętnych.


 

 

Poplar BeechPoplarcore ze wzmoc­nionymi brzegami z twardego drewna „hardwood"


 

 

Poplar Beech +Paplarcore z podwójnie wzmocnionymi brzegami z twardego drewna„hardwood"


 

 

Poplar BirchFoplarcore z aktywnym wcięciem i ze wzmocnionymi brzegami z twardego drewna „hardwood"


 

Impact zonesPoplarcore z aktywnym wcięciem i ze wzmocnionymi brzegami z twardego drewna „hardwood "oraz ze wzmoc­nieniami w strefach wiązań


 

 

 

Poplar LiteUghtcore - lekka warstwa drewna wytrzymała na tyle by przejść przez nasze wymagające testy


 

FscDo tego woodcore'u wykorzystujemy drewno wyłącznie z najlepszych źródeł 

 


LAMINATY


Są bardzo ważnym składnikiem mającym wpływ na skręt oraz giętkość deski.

 

Bataleon lwarstwa Tri-ax na rdzeniu oraz warstwa bi-ax pod, dają giętkość i duże czucie deski

 

 

 Bataleon l2warstwa Quadrax pod i nad rdzeniem nadadzą wysoką precyzję Twojej jeździe

 


 

 Bataleon l3kartonowa warstwa Tri-ax i Bi-ax dają desce żwawość i precyzję, redukując jednocześnie znacznie jej wagę 

 

 

 

DODATKI


To te dodatki, które sprawiają że jazda n a Bataleonie jest tak wyjątkowa.


 

kevlarDodajemy kewlerowe podłużnice do najwyższych modeli by podnieść już i tak niesamowita reakcję deski

 

 

 

 

 

CarbonDodanie karbonowych podłużnie to oszczędność na wadze i większa wytrzymałość

 

 

 

 

customWszystkie deski Bata­leon wyjeżdżają z fabryki z ręcznym wykończeniem krawędzi oraz ślizgu

 

 

 

solvetDbamy o to by używać wyłącznie lakierów bez rozpuszczalnika