Kliknij, aby przejść do produktu

Koszyk  

jest pusty
under cart

Kontakt

  • numer telefonutel. 58 711 36 79 tel. kom. 726 217 688
  • adres emailbiuro@crazysnow.pl
  • adres ul. Modrzewiowa 2C/1 81-074 Gdynia
cart

ProducenciProducenci

small block

Reklama

Reklama
under small block


Rodzaje nartAby zaopatrzyć się w narty , które będą nam służyć, a jednocześnie pozwolą się nam rozwijać i zapewnią komfortową i przyjemną jazdę , powinniśmy określić własny styl jazdy.


RACE PRO - narty przeznaczone dla osób biorących udział w zawodach.
RACE - narty dla ekspertów, zawodników i amatorów lubiących szybką jazdę.
ALLMOUNTAIN - narty dla zaawansowanych narciarzy, potrafiących jeździć w każdym terenie i każdych warunkach .
ALLROUND - uniwersalne narty dla dobrze i średnio jeżdżących narciarzy; najpopularniejsza grupa sprzętu i najczęściej kupowana.
EASY – jak sama nazwa wskazuje są to lekkie narty dla początkujących lub jeżdżących rekreacyjnie, trzymających się najłatwiejszych stoków.
LADY – kobiece narty dla początkujących, a także modele w wersji sportowej.
JUNIOR – ogromny wybór nart dla dzieci, zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych.
FREESTYLE - narty dla szukających wrażeń narciarzy, do zabawy w snowparku, jazdy poza trasami i akrobacji w miejskiej dżungli.
FREERIDE - narty dla zaawansowanych narciarzy, szusujących poza trasami, w puchu i głębokim śniegu.
NARTY SPECJALISTYCZNE - sprzęt do telemarku, ski touringu i bicia rekordów prędkościCharakterystyka:Race pro

Grupę tę tworzą narty do różnych konkurencji alpejskich rozgrywanych w zawodach Pucharu Świata: zjazdu (DFI), supergiganta (SG), slalomu giganta (GS) i slalomu (SL). Są najwyższej jakości. Jest to sprzęt dla ekspertów i zawodników. Występują dwa rodzaje: slalomowe (SL) lub gigantowe (GS).

Parametry techniczne:

Ściśle odpowiadają przepisom FIS dla danej dyscypliny: różne dla kobiet i mężczyzn.

GS - promień minimum 21 m, długość 175-195 cm.

SL - promień minimum 12 m, długość 150-170 cm


Race

Narty z tej grupy są bardzo dynamiczne, wymagają od narciarza dobrej techniki jazdy, stałej kontroli i równowagi. Gwarantują dobre trzymanie na twardych i stromych trasach, doskonale jadą pod koniec skrętu. Na krótszych nartach z tej grupy korzysta większość instruktorów, a także zaawansowani amatorzy tego sportu. Na nartach o większym promieniu skrętu jeżdżą głównie byli zawodnicy lubiący szybką i agresywną jazdę.

Parametry techniczne:

Narty o małym promieniu skrętu mają około 160-165 cm dla mężczyzn i 150-155 cm dla kobiet. Promień skrętu oscyluje w okolicy 12 m. Szeroki przód i mocne wcięcie w talii pozwalają na bardzo dynamiczne rozpoczynanie ciasnych skrętów przy dużych prędkościach. Im szerszy tył, tym narty bardziej będą „podwijały" skręt w jego końcowej fazie.

Długość nart o dużym promieniu skrętu to około 170-180 cm dla panów i 165-175 cm dla pań. Promień skrętu wynosi 15-20 m. Narty te są zdecydowanie mniej taliowane niż narty o małym promieniu skrętu, dzięki czemu prowadzą się stabilniej przy większych prędkościach i nie „myszkują” w czasie jazdy na wprost.


Allmountain

Ta grupa nart przeznaczona jest do jazdy na i poza trasą. Odnajdzie się w każdych warunkach, czy to świeży puch, nierówny teren czy dobrze przygotowana trasa. Większość z nich ma stosunkowo miękki przód, dzięki czemu są bardzo skrętne. Natomiast twardy tył umożliwia stabilną i dynamiczną jazdę przy większych prędkościach. Są to narty przeznaczone dla ekspertów i zaawansowanych narciarzy.

Parametry techniczne

Dla mężczyzn długość wynosi 165-180 cm, dla kobiet 160-175 cm. Promień skrętu waha się w przedziale 13-18 m. W przypadku większości modeli dziób jest sporo szerszy od piętki.


Allround

To narty produkowane z myślą o dobrze i średnio jeżdżących narciarzach szukających przede wszystkim komfortu jazdy. Na niższych modelach z tej grupy można śmiało stawiać pierwsze kroki na śniegu, na najwyższych zaś startować w rodzinnym slalomie gigancie zorganizowanym na niezbyt trudnym stoku. W tej grupie jest zdecydowanie najwięcej modeli dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Parametry techniczne:

Narty o długości 155-175 cm.

Promień skrętu wynosi 12-16 m , uzależniony głównie od długości narty.


Easy

Narty z tej grupy są miękkie i łatwe w prowadzeniu, nie wymagają dużej siły. Są idealne do jazdy przy małych prędkościach na stokach o małym nachyleniu. Przeznaczone są dla początkujących narciarzy. Przenosząc się na trudniejsze stoki, powinniśmy wybrać wyższy model, ponieważ ze względu na swoją konstrukcję są one mało stabilne przy większych prędkościach i słabo trzymają na twardych i stromych powierzchniach.

Parametry techniczne

Modele dla mężczyzn mają około 160-170 cm długości, dla kobiet - 140-160 cm. Narty te są

bardzo miękkie, łatwo wyginają się w łuk w czasie skrętu.

Promień skrętu w większości modeli wynosi około 13-14 m.


Lady

Narty damskie mają lżejszą konstrukcję, są miększe, dlatego jazda na nich wymaga mniej siły. Od modeli męskich różnią się przede wszystkim kolorowym designem i wagą. W grupie tej znajdziemy zarówno narty slalomowe, jak i deski dla pań początkujących. Jak nazwa wskazuje,te narty przeznaczone są tylko dla kobiet. Wyjątkiem mogą być panie bardzo wysokie lub o dużej masie ciała. Powinny one wybierać raczej męskie modele, bardziej twarde i stabilniejsze.

Parametry techniczne

Narty o długości 140-170 cm.

Promień skrętu jest różny, zazwyczaj wynosi około 12-15 m.


Junior

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór nart dla naszych pociech. Rozpoczyna się od 60-70-centymetrowych desek dla tych najmniejszych , a kończy na sportowych modelach GS Junior o długości nawet do 170 cm. Pomimo , że dzieci szybko rosną, nie kupujmy nart na wyrost. Lepiej co roku zmieniać dziecku narty, np. kupując używany sprzęt . Najłatwiejszym sposobem aby dobrać odpowiednią długość jest postawienie nart obok dziecka .Jeśli sięgają mu do okolicy podbródka, to znaczy, że są dobre.

Parametry techniczne

W tej grupie ze względu na duży rozrzut wzrostu, wagi i umiejętności dzieci, nie ma możliwości podania choćby średnich parametrów takich nart. Najważniejsze jest aby dobrać odpowiednią długość. Dzieci w większości jeżdżą „ślizgiem”, więc nie ma potrzeby zawracania sobie głowy promieniem skrętu takiej narty. Jeśli poprawnie dobierzemy narty do wzrostu i umiejętności dziecka, możemy być pewni, że pozostałe parametry są właściwe. Wyjątkiem są dzieci trenujące w klubach jazdę sportową na tyczkach. Dla nich przeznaczone są narty slalomowe (SL Junior) i gigantowe (GS Junior)


Freestyle

Są to narty głównie do jazdy w snowparku , podwinięte z dwóch stron (tzw. twin tipy), są bardzo twałe, elastyczne i lekkie. Nie mają wmontowanych płyt ,wiązania wkręca się bezpośrednio w nartę. Na nartach freestyle może jeździć każdy narciarz. Dzięki lekkości i elastyczności są również idealne dla osób preferujących niezbyt strome stoki i średnie prędkości.

Parametry techniczne

Długość nart dobieramy według wzrostu i umiejętności .Dla początkujących jest to wzrost minus

10-15 cm. Wraz ze wzrostem umiejętności możemy wybierać narty dłuższe, pamiętajmy jednak aby ich długość nie była większa niż wzrost. Promień skrętu nie ma praktycznie żadnego znaczenia dlatego większość producentów go nie podaje.